NoktaReklam
SON DAKİKA

Akgündüz`den Gülen Grubuna Manifesto

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Akgündüz`den Gülen Grubuna Manifesto

Güncel Haberler - 20 Aralık 2013 20:28

Nurcuların önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Nur talebelerinin yoğun talepleri üzerine son günlerde sistematik olarak yapılan fitne operasyonlarına karşı bir manifesto yayınladı ve fitneyi uyandıranları lanetlediklerini açıkladı.

Nurcuların önde gelen isimlerinden ve kanaat önderlerinden Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, son günlerde Gülen hareketi eksenli hükümeti yıpratma operasyonlarına karşı bir manifesto yayınlayarak, Nur talebelerinin hükümete, devlete ve millete karşı kurulan bu tarz komplolara karşı olduklarını ve fitne hareketlerini lanetlediklerini belirtti.

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran ve çokça paylaşılan tarihçi Profesör Ahmet Akgündüz`ün manifestosunda, “Nur talebeleri son günlerde milletimizi ve devletimizi tahribe yönelik fitne hareketlerini lanetlemektedir ve bu tarz hareketlerin Kur`an hizmeti ile alakası olmadığını dünyaya ilan etmektedir.” denildi.

AÇIKLAMAYI NURCULAR İSTEDİ

Böyle bir açıklama yapmaya kendisine Nur camiasının fertlerinden gelen yoğun talepler üzerine karar verdiğini kaydeden Akgündüz, Bediüzzaman Said Nursi`nin fitnelere karşı uyarılarını aktardığı manifestosunda şu dört maddeyi sıraladı:

OPERASYON İKİNCİ GEZİ OLAYLARIDIR

“1. Son günlerde meydana gelen fitne hareketleri, Türkiye`nin istikrarına yönelik ikinci gezi olaylarıdır. İç ve dış düşmanlarla bilmeden tahribata sebep olan bir kısım ehl-i iman maalesef şerre alet olmaktadırlar.
2. Nur talebeleri, maddi suiistimallere karşı olduğu kadar, iman ve Kur`an hizmetinin suiistimaline de karşıdır. Ancak beraat-i zimmet asıldır kaidesince, yargı ile kesinleşmeden kimseyi itham etmek de doğru değildir.
3. Şahsi menfaatler için umumun milyarlarca maddi zarara ve bedeli tahmin edilemeyecek kadar manevi zararlara maruz kalmasına sebep olmak, vatanın ve milletin aleyhine iftira ve kara propaganda yapmak, Bediüzzaman`ın müsbet hareket düsturlarına kesinlikle muhaliftir.
4. Fitne uykudadır; uyarana lanet olsun hadisi kulaklarımıza bugünlerde küpe olmalıdır.

NURCULAR ADINA GÜLEN CEMAATİNİ UYARDI

Akgündüz manifestosunun devamında Bediüzzaman Said Nursi`nin hayatı boyunca müsbet hareketi tercih ettiğini açıklayarak, son günlerde yoğunlaşan fitne hareketlerine karşı Gülen grubu mensuplarını Nurcular adına uyardı.
Akgündüz daha önce de bir televizyon kanalında Fethullah Gülen`in etrafında ihanet içinde olanların bulunduğunu söylemiş ve ağır eleştirilerde bulunmuştu.

ROTAHABER

Rss
NoktaReklam

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Resim_1406036431
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi Salih Mirzabeyoğlu`nun yeniden yargılanmasına karar verdi. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi Salih Mirzabeyoğlu olarak tanınan yazar Salih İzzet Erdiş hakkında yeniden yargılama kararı verdi. Mahkeme oy ...
Resim_1405670995
İsrail`in Gazze`de yaptığı katliama sosyal medyadan lanet yağıyor... Sosyal medya adeta sallanıyor. Twitter`da İsrail`in Gazze`ye saldırılarıyla ilgili 8 hastag açıldı; #GazzeSiyonizmeMezarOlacak, #TerroristsIsrael, #SpamIsraelinTurkey, #UyumaTürkFilistinKanAğlıyor, #KatliamaSessizKalmaTürkiye, SoyunKurusun Katilisrail, ŞimdiDuaVakti GazzeYanıyor, UçaklarHavalansın İsrailBombalansın. Bu ...
Resim_1405667142
Diyarbakır`ın Yenişehir ilçesinde iftar vaktinde İhya Der`e bomba atılmasının ardından başlayan gerginlik devam ediyor. PKK`li gruplar satır ve sopalarla derneğin önünde toplanırken olay yerine gelen Aysel Tuğluk ve DBP il ...
amed-abd-gerginligi
ABD'nin Diyarbakır'da iftar vermesine tepki gösteren halk, iftar verilecek çadırı söktü. Çıkan olaylarda 8 kişi yaralanırken, BDP'liler yaralıların bulunduğu hastaneye yürümek istedi. Polisin hastaneye yürüyenlere engel olmadığı ve grupları karşı ...
Resim_1405418558
Irak’ta bir Kürt Devleti kurulacak mı kurulmayacak mı sorusu gündemde konuşulmaya devam ederken Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani Türkiye’ye gelerek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Yapılan ikili ...
Hizbullah-Cemaatinden-Ummete-Cagri_
Hizbullah Cemaati, Siyonist İsrail'in son günlerde Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği acımasızca saldırılara dair Ümmete çağrı niteliğinde bir basın açıklaması yayınladı. Hizbullah Cemaati Basın Bürosu tarafından basın kuruluşlarına gönderilen bildiride, bu mübarek ...
Site içi arama

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.