NoktaReklam
SON DAKİKA

Akgündüz`den Gülen Grubuna Manifesto

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Akgündüz`den Gülen Grubuna Manifesto

Güncel Haberler - 20 Aralık 2013 20:28

Nurcuların önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Nur talebelerinin yoğun talepleri üzerine son günlerde sistematik olarak yapılan fitne operasyonlarına karşı bir manifesto yayınladı ve fitneyi uyandıranları lanetlediklerini açıkladı.

Nurcuların önde gelen isimlerinden ve kanaat önderlerinden Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, son günlerde Gülen hareketi eksenli hükümeti yıpratma operasyonlarına karşı bir manifesto yayınlayarak, Nur talebelerinin hükümete, devlete ve millete karşı kurulan bu tarz komplolara karşı olduklarını ve fitne hareketlerini lanetlediklerini belirtti.

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran ve çokça paylaşılan tarihçi Profesör Ahmet Akgündüz`ün manifestosunda, “Nur talebeleri son günlerde milletimizi ve devletimizi tahribe yönelik fitne hareketlerini lanetlemektedir ve bu tarz hareketlerin Kur`an hizmeti ile alakası olmadığını dünyaya ilan etmektedir.” denildi.

AÇIKLAMAYI NURCULAR İSTEDİ

Böyle bir açıklama yapmaya kendisine Nur camiasının fertlerinden gelen yoğun talepler üzerine karar verdiğini kaydeden Akgündüz, Bediüzzaman Said Nursi`nin fitnelere karşı uyarılarını aktardığı manifestosunda şu dört maddeyi sıraladı:

OPERASYON İKİNCİ GEZİ OLAYLARIDIR

“1. Son günlerde meydana gelen fitne hareketleri, Türkiye`nin istikrarına yönelik ikinci gezi olaylarıdır. İç ve dış düşmanlarla bilmeden tahribata sebep olan bir kısım ehl-i iman maalesef şerre alet olmaktadırlar.
2. Nur talebeleri, maddi suiistimallere karşı olduğu kadar, iman ve Kur`an hizmetinin suiistimaline de karşıdır. Ancak beraat-i zimmet asıldır kaidesince, yargı ile kesinleşmeden kimseyi itham etmek de doğru değildir.
3. Şahsi menfaatler için umumun milyarlarca maddi zarara ve bedeli tahmin edilemeyecek kadar manevi zararlara maruz kalmasına sebep olmak, vatanın ve milletin aleyhine iftira ve kara propaganda yapmak, Bediüzzaman`ın müsbet hareket düsturlarına kesinlikle muhaliftir.
4. Fitne uykudadır; uyarana lanet olsun hadisi kulaklarımıza bugünlerde küpe olmalıdır.

NURCULAR ADINA GÜLEN CEMAATİNİ UYARDI

Akgündüz manifestosunun devamında Bediüzzaman Said Nursi`nin hayatı boyunca müsbet hareketi tercih ettiğini açıklayarak, son günlerde yoğunlaşan fitne hareketlerine karşı Gülen grubu mensuplarını Nurcular adına uyardı.
Akgündüz daha önce de bir televizyon kanalında Fethullah Gülen`in etrafında ihanet içinde olanların bulunduğunu söylemiş ve ağır eleştirilerde bulunmuştu.

ROTAHABER

Rss
NoktaReklam

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

hidayet-karaca_1418580984
14 Aralık operasyonu kapsamında gözaltına alınan Ekrem Dumanlı serbest bırakıldı. Hidayet Karaca'nın da aralarında bulunduğu 4 kişi tutuklandı. İSTANBUL - İstanbul merkezli 14 Aralık operasyonu kapsamında gözaltına alınan Samanyolu Yayın Grubu ...
Gencler-O-nu-s-a-v-ornek-almali
Her yıl yapılan KDSS'nin, Peygamber Efendimizin hayatını öğrenmek için fırsat olduğunu belirten gençler, bu tür sınavların sık sık yapılması gerektiğini ifade ettiler. ŞANLIURFA- Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından her yıl Peygamber Efendimizin Kutlu ...
e5771553f7030b1a49c4
“10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü” münasebetiyle ilgili değerlendirmede bulunan Araştırmacı Yazar Cemal Çınar, İslami bölgelerin BM tarafından virana çevrildiğine dikkat çekti. “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü” münasebetiyle ilgili değerlendirmede ...
bilge-genclik-kulubunden-basin-aciklamasi
Dün Kutlu Doğum Siyer Sınavı standı açtığı için PKK yandaşı öğrencilerin saldırısına uğrayan Bilge Gençlik Kulübü üyesi öğrenciler, yapılan saldırıyı bugün yapacakları bir basın açıklamasıyla kınayacak. DİYARBAKIR- Dicle Üniversitesi’nde Kutlu Doğum ...
343d8e664172e7fb3769
Bilge Gençlik Kulübü üyesi gençlerin açtığı Kutlu Doğum siyer Sınavı standına PKK/HDP’li öğrencilerce saldırı düzenlendi. Polis olaya müdahale ediyor. DİYARBAKIR- Bilge Gençlik Kulübü üyesi gençlerin Şubat ayında yapılacak olan Kutlu Doğum Siyer ...
Resim_1417974636
Diyarbakır`da 6-7 Ekim`de Kobani bahanesiyle PKK ve HDP`nin çağrısı üzerine sokaklara inerek halkın malına ve canına kasteden ve kurban eti dağıttıkları sırada Yasin Börü ve arkadaşlarını vahşice katlettikleri ortaya çıkan ...
Site içi arama

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.