DAVET
SON DAKİKA

Akgündüz`den Gülen Grubuna Manifesto

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Akgündüz`den Gülen Grubuna Manifesto

Güncel Haberler - 20 Aralık 2013 20:28

Nurcuların önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Nur talebelerinin yoğun talepleri üzerine son günlerde sistematik olarak yapılan fitne operasyonlarına karşı bir manifesto yayınladı ve fitneyi uyandıranları lanetlediklerini açıkladı.

Nurcuların önde gelen isimlerinden ve kanaat önderlerinden Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, son günlerde Gülen hareketi eksenli hükümeti yıpratma operasyonlarına karşı bir manifesto yayınlayarak, Nur talebelerinin hükümete, devlete ve millete karşı kurulan bu tarz komplolara karşı olduklarını ve fitne hareketlerini lanetlediklerini belirtti.

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran ve çokça paylaşılan tarihçi Profesör Ahmet Akgündüz`ün manifestosunda, “Nur talebeleri son günlerde milletimizi ve devletimizi tahribe yönelik fitne hareketlerini lanetlemektedir ve bu tarz hareketlerin Kur`an hizmeti ile alakası olmadığını dünyaya ilan etmektedir.” denildi.

AÇIKLAMAYI NURCULAR İSTEDİ

Böyle bir açıklama yapmaya kendisine Nur camiasının fertlerinden gelen yoğun talepler üzerine karar verdiğini kaydeden Akgündüz, Bediüzzaman Said Nursi`nin fitnelere karşı uyarılarını aktardığı manifestosunda şu dört maddeyi sıraladı:

OPERASYON İKİNCİ GEZİ OLAYLARIDIR

“1. Son günlerde meydana gelen fitne hareketleri, Türkiye`nin istikrarına yönelik ikinci gezi olaylarıdır. İç ve dış düşmanlarla bilmeden tahribata sebep olan bir kısım ehl-i iman maalesef şerre alet olmaktadırlar.
2. Nur talebeleri, maddi suiistimallere karşı olduğu kadar, iman ve Kur`an hizmetinin suiistimaline de karşıdır. Ancak beraat-i zimmet asıldır kaidesince, yargı ile kesinleşmeden kimseyi itham etmek de doğru değildir.
3. Şahsi menfaatler için umumun milyarlarca maddi zarara ve bedeli tahmin edilemeyecek kadar manevi zararlara maruz kalmasına sebep olmak, vatanın ve milletin aleyhine iftira ve kara propaganda yapmak, Bediüzzaman`ın müsbet hareket düsturlarına kesinlikle muhaliftir.
4. Fitne uykudadır; uyarana lanet olsun hadisi kulaklarımıza bugünlerde küpe olmalıdır.

NURCULAR ADINA GÜLEN CEMAATİNİ UYARDI

Akgündüz manifestosunun devamında Bediüzzaman Said Nursi`nin hayatı boyunca müsbet hareketi tercih ettiğini açıklayarak, son günlerde yoğunlaşan fitne hareketlerine karşı Gülen grubu mensuplarını Nurcular adına uyardı.
Akgündüz daha önce de bir televizyon kanalında Fethullah Gülen`in etrafında ihanet içinde olanların bulunduğunu söylemiş ve ağır eleştirilerde bulunmuştu.

ROTAHABER

Rss
Fırat Sigorta

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

HZPEYGAMBER_1422218783
Savcılık tarafından Facebook'ta Hz. Muhammed'e hakaret içeren paylaşımlarla ilgili soruşturma başlatıldı. Ankara'nın  Gölbaşı ilçe Cumhuriyet Başsavcılığı'nın , Facebook'ta Hazreti Muhammed'e (sav) hakaret içerikli paylaşımlarla ilgili soruşturma başlattığı bildirildi. (İLKHA)
paralel_1421764325
Paralel kumpas insanların hayatlarını karartmaya devam ediyor. Resmi başvuru ile kurulan, tüzüğünün dışında hiçbir faaliyeti tesbit edilmeyen Adıyaman Vahdet-Der üyeleri, kanunların suç olarak saymadığı eylemlerinden dolayı ağırlaştırılmış hapisle cezalandırıldılar. Dernek yöneticilerine, ...
dbakir_1421762802
Peygamber Sevdalıları Platformu, 24 Ocak cumartesi günü düzenlenecek olan 'Peygambere Saygı' mitingi için bütün Müslümanları İslam'a ve İslam'ın değerlerine sahip çıkmaya çağırdı. Peygamber Sevdalıları Platformu yönetim kurulu üyesi Yahya Oğraş, 24 ...
a_1421761361
Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK tarafından HÜDA PAR üyeleri ve dindarlara ait evlerin taranmasının ardından görevden alınan Ozan Başurgan, vekaleten eski görevine getirildi. Cizre'de PKK tarafından 27 Aralık 2014'te HÜDA PAR üyeleri ...
ekim_1421743355
Mardin'in Nusaybin ilçesinde 6-7 Ekim olaylarına katıldıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 5 kişi sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak cezaevine konuldular. Mardin'in Nusaybin ilçesinde 6-7 Ekim'de olay çıkartanlara yönelik polis operasyon başlattı. Düzenlenen ...
gulen_1421732234
Fethullah Gülen hakkında çıkarılan yakalama kararının Kırmızı Bülten'e dönüştürülmesi çalışmaları sürerken, iadesi için farklı bir prosedür uygulanması gündemde. ABD ile Türkiye arasında imzalanan"Suçluların Geri Verilmesi ve Ceza İşlerinde Karşılıklı Yardım Anlaşması"çerçevesine ...
Site içi arama
Fırat Sigorta

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.