NoktaReklam
SON DAKİKA

Akgündüz`den Gülen Grubuna Manifesto

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Akgündüz`den Gülen Grubuna Manifesto

Güncel Haberler - 20 Aralık 2013 20:28

Nurcuların önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Nur talebelerinin yoğun talepleri üzerine son günlerde sistematik olarak yapılan fitne operasyonlarına karşı bir manifesto yayınladı ve fitneyi uyandıranları lanetlediklerini açıkladı.

Nurcuların önde gelen isimlerinden ve kanaat önderlerinden Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, son günlerde Gülen hareketi eksenli hükümeti yıpratma operasyonlarına karşı bir manifesto yayınlayarak, Nur talebelerinin hükümete, devlete ve millete karşı kurulan bu tarz komplolara karşı olduklarını ve fitne hareketlerini lanetlediklerini belirtti.

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran ve çokça paylaşılan tarihçi Profesör Ahmet Akgündüz`ün manifestosunda, “Nur talebeleri son günlerde milletimizi ve devletimizi tahribe yönelik fitne hareketlerini lanetlemektedir ve bu tarz hareketlerin Kur`an hizmeti ile alakası olmadığını dünyaya ilan etmektedir.” denildi.

AÇIKLAMAYI NURCULAR İSTEDİ

Böyle bir açıklama yapmaya kendisine Nur camiasının fertlerinden gelen yoğun talepler üzerine karar verdiğini kaydeden Akgündüz, Bediüzzaman Said Nursi`nin fitnelere karşı uyarılarını aktardığı manifestosunda şu dört maddeyi sıraladı:

OPERASYON İKİNCİ GEZİ OLAYLARIDIR

“1. Son günlerde meydana gelen fitne hareketleri, Türkiye`nin istikrarına yönelik ikinci gezi olaylarıdır. İç ve dış düşmanlarla bilmeden tahribata sebep olan bir kısım ehl-i iman maalesef şerre alet olmaktadırlar.
2. Nur talebeleri, maddi suiistimallere karşı olduğu kadar, iman ve Kur`an hizmetinin suiistimaline de karşıdır. Ancak beraat-i zimmet asıldır kaidesince, yargı ile kesinleşmeden kimseyi itham etmek de doğru değildir.
3. Şahsi menfaatler için umumun milyarlarca maddi zarara ve bedeli tahmin edilemeyecek kadar manevi zararlara maruz kalmasına sebep olmak, vatanın ve milletin aleyhine iftira ve kara propaganda yapmak, Bediüzzaman`ın müsbet hareket düsturlarına kesinlikle muhaliftir.
4. Fitne uykudadır; uyarana lanet olsun hadisi kulaklarımıza bugünlerde küpe olmalıdır.

NURCULAR ADINA GÜLEN CEMAATİNİ UYARDI

Akgündüz manifestosunun devamında Bediüzzaman Said Nursi`nin hayatı boyunca müsbet hareketi tercih ettiğini açıklayarak, son günlerde yoğunlaşan fitne hareketlerine karşı Gülen grubu mensuplarını Nurcular adına uyardı.
Akgündüz daha önce de bir televizyon kanalında Fethullah Gülen`in etrafında ihanet içinde olanların bulunduğunu söylemiş ve ağır eleştirilerde bulunmuştu.

ROTAHABER

Rss
NoktaReklam

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

son dakika ilkha
Akraba ziyaretinde bulunmak için Silvan`a giden İLKHA muhabiri Ali Adiyaman, ziyaret ettiği köylerinde PKK`liler tarafından kaçırıldı. DİYARBAKIR- Silvan ilçesi Dağcılar (Gundé Şao) köyüne, akraba ziyaretinde bulunmak için giden İlke Haber Ajansı muhabiri ...
Resim_1409082608
Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü`nde görevli polis Ali Kızıloğlu, Kayapınar`da kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından tabancayla vuruldu. DİYARBAKIR - Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü görevli polis Ali Kızıloğlu (26), merkez Kayapınar ilçesinde ...
Yargic_-Hizbullahin-da-Hukuku-Cignendi
Demokrat Yargı Genel Sekreteri, Yargıç Kemal Şahin, bugüne kadar pek kimsenin cesaret edip değinmediği, Dindar Kürtlere yapılan "Adli Katliamlara" parmak bastı. Şahin, "acilen bu yargıya müdahale etmek tarihi ve ahlaki ...
pkk-tehdit-bildirisi-dagitti22b59d6f428503166417
PKK tarafından Mardin`in Dargeçit ilçesinde tehdit içerikli bildiri dağıtıldı. Bildiride, İlçede yapımı devam eden Ilısu Barajı ve Hidroelektrik Santrali (HES) çalışanlarının açık isimleri verilerek, "bundan sonra bu insanların canları tehlikededir" ...
Cocuklari-daga-kacirilan-annelerin-gozyaslari-dinmiyor
PKK tarafından dağa götürülen çocukları için Diyarbakır`da oturma eylemine devam eden annelerin gözyaşları dinmek bilmiyor. "Ciğerimiz yanıyor, gece gündüz ağlıyoruz" diyen anneler çocuklarına kavuşacakları günü umutla bekliyorlar. DİYARBAKIR - Çocukları PKK tarafından ...
Resim_1407737444
Verdiği oyun resmini çekip sosyal medyaya koyana 250 TL para cezası geliyor. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) genelgeleri ve 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’a göre kapalı oy ...
Site içi arama

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.