SON DAKİKA

Akgündüz`den Gülen Grubuna Manifesto

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Akgündüz`den Gülen Grubuna Manifesto

Güncel Haberler - 20 Aralık 2013 20:28

Nurcuların önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Nur talebelerinin yoğun talepleri üzerine son günlerde sistematik olarak yapılan fitne operasyonlarına karşı bir manifesto yayınladı ve fitneyi uyandıranları lanetlediklerini açıkladı.

Nurcuların önde gelen isimlerinden ve kanaat önderlerinden Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, son günlerde Gülen hareketi eksenli hükümeti yıpratma operasyonlarına karşı bir manifesto yayınlayarak, Nur talebelerinin hükümete, devlete ve millete karşı kurulan bu tarz komplolara karşı olduklarını ve fitne hareketlerini lanetlediklerini belirtti.

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran ve çokça paylaşılan tarihçi Profesör Ahmet Akgündüz`ün manifestosunda, “Nur talebeleri son günlerde milletimizi ve devletimizi tahribe yönelik fitne hareketlerini lanetlemektedir ve bu tarz hareketlerin Kur`an hizmeti ile alakası olmadığını dünyaya ilan etmektedir.” denildi.

AÇIKLAMAYI NURCULAR İSTEDİ

Böyle bir açıklama yapmaya kendisine Nur camiasının fertlerinden gelen yoğun talepler üzerine karar verdiğini kaydeden Akgündüz, Bediüzzaman Said Nursi`nin fitnelere karşı uyarılarını aktardığı manifestosunda şu dört maddeyi sıraladı:

OPERASYON İKİNCİ GEZİ OLAYLARIDIR

“1. Son günlerde meydana gelen fitne hareketleri, Türkiye`nin istikrarına yönelik ikinci gezi olaylarıdır. İç ve dış düşmanlarla bilmeden tahribata sebep olan bir kısım ehl-i iman maalesef şerre alet olmaktadırlar.
2. Nur talebeleri, maddi suiistimallere karşı olduğu kadar, iman ve Kur`an hizmetinin suiistimaline de karşıdır. Ancak beraat-i zimmet asıldır kaidesince, yargı ile kesinleşmeden kimseyi itham etmek de doğru değildir.
3. Şahsi menfaatler için umumun milyarlarca maddi zarara ve bedeli tahmin edilemeyecek kadar manevi zararlara maruz kalmasına sebep olmak, vatanın ve milletin aleyhine iftira ve kara propaganda yapmak, Bediüzzaman`ın müsbet hareket düsturlarına kesinlikle muhaliftir.
4. Fitne uykudadır; uyarana lanet olsun hadisi kulaklarımıza bugünlerde küpe olmalıdır.

NURCULAR ADINA GÜLEN CEMAATİNİ UYARDI

Akgündüz manifestosunun devamında Bediüzzaman Said Nursi`nin hayatı boyunca müsbet hareketi tercih ettiğini açıklayarak, son günlerde yoğunlaşan fitne hareketlerine karşı Gülen grubu mensuplarını Nurcular adına uyardı.
Akgündüz daha önce de bir televizyon kanalında Fethullah Gülen`in etrafında ihanet içinde olanların bulunduğunu söylemiş ve ağır eleştirilerde bulunmuştu.

ROTAHABER

Rss
Fırat Sigorta

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

AA_1424151525
CHP milletvekili Akif Hamzaçebi'nin de Fuatavni ile Twitter'da direkt mesajlar bölümünden yazıştığı tespit edildi. 'Fuat Avni' hesabını kullanan Emre Uslu'nun, paralel polislerin yanı sıra diğer başka şahıslarla da Twitter'daki DM (özel ...
Tahliye-olan-Ihya-derliler-ILKHAya-konustu
2010 yılında yaptıkları İslami faaliyetleri sonucunda ceza alan Elazığ İhya-Der dosyasında 3 tutuklu özgürlüğüne kavuştu. Büyük bir kalabalık tarafından cezaevi önünde karşılanan mağdur, Yavuz Öner, Necati Karataş, Mehmet Susatan özgürlüğüne kavuşarak ...
AA_1423552113
HDP'li Diyarbakır Belediyesinin düzenlediği resim sergisinde çarşaflı kadınları zincire vurarak aşağılamasına Batman Peygamber Sevdalıları Platformundan sert tepki geldi. Platform, Müslüman Kürt halkını tesettür düşmanlarına tepki göstermeye çağırdı. HDP'li yöneticilerin her fırsatta ...
sibel_1422860194
Evvelki gün Hür Dava Partisi, HÜDAPAR'daydım. Sait Şahin ve arkadaşları, Fatih'teki Fevzipaşa Caddesi üstündeki mütevazi parti merkezlerinde, bizi Anadolu insanına has konukseverlikleriyle karşıladılar. Siyasi sosyolojik yorumlar yapabiliriz HÜDAPAR'la ilgili olarak; neticede yurt çapında teşkilatlanmasına ...
AA_1422862828
17 yıl önce işe gitmek için evinden çıkan ve o günden sonra bir daha kendisinden haber alınamayan Cevzet Soysal'ın Paralelci Polisler tarafından kaçırıldığı ortaya çıkmıştı. Emniyet İstihbarat Dairesi Eski Başkanı Sabri ...
aa_1422353944
Yüksek Seçim Kurulu, siyasi partilerin genel merkez organlarında görev alan parti mensuplarının, 7 Haziran'da yapılacak genel seçime bağımsız milletvekili adayı olabilmek için partilerinden istifa etmeleri gerektiğine hükmetti. Yüksek Seçim Kurulu, siyasi ...
Site içi arama
Fırat Sigorta

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.