NoktaReklam
SON DAKİKA

Akgündüz`den Gülen Grubuna Manifesto

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Akgündüz`den Gülen Grubuna Manifesto

Güncel Haberler - 20 Aralık 2013 20:28

Nurcuların önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Nur talebelerinin yoğun talepleri üzerine son günlerde sistematik olarak yapılan fitne operasyonlarına karşı bir manifesto yayınladı ve fitneyi uyandıranları lanetlediklerini açıkladı.

Nurcuların önde gelen isimlerinden ve kanaat önderlerinden Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, son günlerde Gülen hareketi eksenli hükümeti yıpratma operasyonlarına karşı bir manifesto yayınlayarak, Nur talebelerinin hükümete, devlete ve millete karşı kurulan bu tarz komplolara karşı olduklarını ve fitne hareketlerini lanetlediklerini belirtti.

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran ve çokça paylaşılan tarihçi Profesör Ahmet Akgündüz`ün manifestosunda, “Nur talebeleri son günlerde milletimizi ve devletimizi tahribe yönelik fitne hareketlerini lanetlemektedir ve bu tarz hareketlerin Kur`an hizmeti ile alakası olmadığını dünyaya ilan etmektedir.” denildi.

AÇIKLAMAYI NURCULAR İSTEDİ

Böyle bir açıklama yapmaya kendisine Nur camiasının fertlerinden gelen yoğun talepler üzerine karar verdiğini kaydeden Akgündüz, Bediüzzaman Said Nursi`nin fitnelere karşı uyarılarını aktardığı manifestosunda şu dört maddeyi sıraladı:

OPERASYON İKİNCİ GEZİ OLAYLARIDIR

“1. Son günlerde meydana gelen fitne hareketleri, Türkiye`nin istikrarına yönelik ikinci gezi olaylarıdır. İç ve dış düşmanlarla bilmeden tahribata sebep olan bir kısım ehl-i iman maalesef şerre alet olmaktadırlar.
2. Nur talebeleri, maddi suiistimallere karşı olduğu kadar, iman ve Kur`an hizmetinin suiistimaline de karşıdır. Ancak beraat-i zimmet asıldır kaidesince, yargı ile kesinleşmeden kimseyi itham etmek de doğru değildir.
3. Şahsi menfaatler için umumun milyarlarca maddi zarara ve bedeli tahmin edilemeyecek kadar manevi zararlara maruz kalmasına sebep olmak, vatanın ve milletin aleyhine iftira ve kara propaganda yapmak, Bediüzzaman`ın müsbet hareket düsturlarına kesinlikle muhaliftir.
4. Fitne uykudadır; uyarana lanet olsun hadisi kulaklarımıza bugünlerde küpe olmalıdır.

NURCULAR ADINA GÜLEN CEMAATİNİ UYARDI

Akgündüz manifestosunun devamında Bediüzzaman Said Nursi`nin hayatı boyunca müsbet hareketi tercih ettiğini açıklayarak, son günlerde yoğunlaşan fitne hareketlerine karşı Gülen grubu mensuplarını Nurcular adına uyardı.
Akgündüz daha önce de bir televizyon kanalında Fethullah Gülen`in etrafında ihanet içinde olanların bulunduğunu söylemiş ve ağır eleştirilerde bulunmuştu.

ROTAHABER

Rss
NoktaReklam

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Resim_1414666845
IKBY Başkanı Barzani, Türkiye`nin rızası ve yardımı ile ABD`nin desteği olmaksızın Peşmerge güçlerinin Kobani`ye gitmesinin mümkün olmadığını bildirdi. 10 Peşmerge`nin Kobani!ye girdiği belirtildi. IKBY Başkanı Barzani, Erbil`de yaptığı açıklamada Türkiye`nin rızası ...
Resim_1414652622
Dün sabah saatlerinde Türkiye`ye giriş yapan Peşmerge güçlerini Şanlıurfa`da karşılayan kalabalık gruplar tarafından bir ağızdan, `Yaşasın Başkan Obama` anlamına gelen "Biji serok Obama" sloganı ile selamlandı. SURUÇ- Özel harekat polislerinin zırhlı ...
Resim_1414619258
Sosyal paylaşımda dolaşıma sokulan bir resim tepkilere neden oldu. Twitter`de paylaşıma sokulan resimde ayakkabının altındaki Allah lafzı tepkilere sebep oldu. Doğruhaber / haber merkezi İşte ayakkabının altında Allah lafzı ve twitter`de tepkisini ...
Resim_1414563468
Milli Eğitim Bakanlığı, sürücü kurslarını ehliyet sınıfı sayısında yapılacak değişiklikle ilgili uyardı. Bakanlık, Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin henüz yayımlanmadığı belirtilerek, “Kullanılan 9 çeşit sürücü belgesi 17’ye çıkarılacak. Bu sürücü belgeleri için kullanılacak ...
Resim_1414481018
Gelişmelere bakacak olursak başlıkta, parantez içerisindeki soru ekinin gereksiz olduğu ortaya çıkıyor. Ya da cevabı tek kelimeyle, Evet, olacak türden bir soru olarak da algılamak mümkün. PKK Bingöl`de polis vurunca ya ...
Resim_1414444780
Yalan ve dezenformasyon haberleriyle algı oluşturmada mahir olan terör örgütü PKK/PYD medyasının bir yalanı daha ortaya çıktı. IŞİD, Musul`un Sincar ilçesinden kaçan Ezidi kadınlara kendi mensuplarının değil Peşmergelerin tecavüz ettiği iddiasında ...
Site içi arama

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.