NoktaReklam
SON DAKİKA

Akgündüz`den Gülen Grubuna Manifesto

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Akgündüz`den Gülen Grubuna Manifesto

Güncel Haberler - 20 Aralık 2013 20:28

Nurcuların önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Nur talebelerinin yoğun talepleri üzerine son günlerde sistematik olarak yapılan fitne operasyonlarına karşı bir manifesto yayınladı ve fitneyi uyandıranları lanetlediklerini açıkladı.

Nurcuların önde gelen isimlerinden ve kanaat önderlerinden Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, son günlerde Gülen hareketi eksenli hükümeti yıpratma operasyonlarına karşı bir manifesto yayınlayarak, Nur talebelerinin hükümete, devlete ve millete karşı kurulan bu tarz komplolara karşı olduklarını ve fitne hareketlerini lanetlediklerini belirtti.

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran ve çokça paylaşılan tarihçi Profesör Ahmet Akgündüz`ün manifestosunda, “Nur talebeleri son günlerde milletimizi ve devletimizi tahribe yönelik fitne hareketlerini lanetlemektedir ve bu tarz hareketlerin Kur`an hizmeti ile alakası olmadığını dünyaya ilan etmektedir.” denildi.

AÇIKLAMAYI NURCULAR İSTEDİ

Böyle bir açıklama yapmaya kendisine Nur camiasının fertlerinden gelen yoğun talepler üzerine karar verdiğini kaydeden Akgündüz, Bediüzzaman Said Nursi`nin fitnelere karşı uyarılarını aktardığı manifestosunda şu dört maddeyi sıraladı:

OPERASYON İKİNCİ GEZİ OLAYLARIDIR

“1. Son günlerde meydana gelen fitne hareketleri, Türkiye`nin istikrarına yönelik ikinci gezi olaylarıdır. İç ve dış düşmanlarla bilmeden tahribata sebep olan bir kısım ehl-i iman maalesef şerre alet olmaktadırlar.
2. Nur talebeleri, maddi suiistimallere karşı olduğu kadar, iman ve Kur`an hizmetinin suiistimaline de karşıdır. Ancak beraat-i zimmet asıldır kaidesince, yargı ile kesinleşmeden kimseyi itham etmek de doğru değildir.
3. Şahsi menfaatler için umumun milyarlarca maddi zarara ve bedeli tahmin edilemeyecek kadar manevi zararlara maruz kalmasına sebep olmak, vatanın ve milletin aleyhine iftira ve kara propaganda yapmak, Bediüzzaman`ın müsbet hareket düsturlarına kesinlikle muhaliftir.
4. Fitne uykudadır; uyarana lanet olsun hadisi kulaklarımıza bugünlerde küpe olmalıdır.

NURCULAR ADINA GÜLEN CEMAATİNİ UYARDI

Akgündüz manifestosunun devamında Bediüzzaman Said Nursi`nin hayatı boyunca müsbet hareketi tercih ettiğini açıklayarak, son günlerde yoğunlaşan fitne hareketlerine karşı Gülen grubu mensuplarını Nurcular adına uyardı.
Akgündüz daha önce de bir televizyon kanalında Fethullah Gülen`in etrafında ihanet içinde olanların bulunduğunu söylemiş ve ağır eleştirilerde bulunmuştu.

ROTAHABER

Rss
NoktaReklam

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

TRTnin-Yalanci-Tanikligina-Tepki
Milletin verdiği vergilerle ayakta duran TRT'nin, milleti bir birine düşürme adına yayınladığı programlar TRT'deki paralel yapı hâkimiyetinin sona ermediğini ortaya koydu. Yaklaşan seçim dolayısıyla genelde bütün Türkiye'nin özellikle de Kürdistan coğrafyasının ...
Resim_1395506943 (1)
İslami dergileriniz İNZAR ve NİSANUR’dan büyük bir kampanya daha! İslami eserler, Kutlu Doğum Mevsimi dolayısıyla okurlardan abone olan ve kurayla belirlenecek kırk(40) kişiyi Umreye götürüyor. İnzar Hac ve Umre Organizasyonu aracılığıyla ...
Hilvan Müftülüğünden ilk kermes
HİLVAN – İlçede ve ilçeye bağlı köylerde bulunan Kur’an Kurslarına yardım sağlamak amacıyla Müftülük tarafından ilk kez bir kermes düzenlendi. Aile Çay Bahçesi’nde düzenlenen ve Kur’an Kursu hocalarının organize ettiği kermeste ...
Resim_1395571933
Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla bütün yurtta saatler, 31 Mart Pazartesi günü saat 03.00`dan itibaren bir saat ileri alınacak. ANKARA - Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla bütün yurtta saatler, 31 ...
Sayaci-bozuk-sahsa-68-bin-TL-ceza
Şanlıurfa'nın Çiçek Köyünde değirmencilik yapan şahsa, DEDAŞ tarafından elektrik sayacı bozuk olduğu gerekçesiyle 68 bin TL para cezası kesildiği iddia edildi. ŞANLIURFA - Şanlıurfa’nın Çiçek Köyüne bağlı Keçikıran Mezrasında değirmencilik yapan Ahmet ...
Resim_1395292033
SAÜ`de öğrenim gören iki kız öğrencinin, 27 Aralık`ta Başbakan Erdoğan`ın Sakarya`daki mitingine katıldıkları gerekçesiyle, kaldıkları cemaat evinden atıldığı ortaya çıktı. Sakarya Üniversitesi`nde (SAÜ) öğrenim gören iki öğrencinin, 27 Aralık`ta Başbakan Recep ...
Site içi arama

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.