NoktaReklam
SON DAKİKA

Akgündüz`den Gülen Grubuna Manifesto

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Akgündüz`den Gülen Grubuna Manifesto

Güncel Haberler - 20 Aralık 2013 20:28

Nurcuların önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Nur talebelerinin yoğun talepleri üzerine son günlerde sistematik olarak yapılan fitne operasyonlarına karşı bir manifesto yayınladı ve fitneyi uyandıranları lanetlediklerini açıkladı.

Nurcuların önde gelen isimlerinden ve kanaat önderlerinden Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, son günlerde Gülen hareketi eksenli hükümeti yıpratma operasyonlarına karşı bir manifesto yayınlayarak, Nur talebelerinin hükümete, devlete ve millete karşı kurulan bu tarz komplolara karşı olduklarını ve fitne hareketlerini lanetlediklerini belirtti.

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran ve çokça paylaşılan tarihçi Profesör Ahmet Akgündüz`ün manifestosunda, “Nur talebeleri son günlerde milletimizi ve devletimizi tahribe yönelik fitne hareketlerini lanetlemektedir ve bu tarz hareketlerin Kur`an hizmeti ile alakası olmadığını dünyaya ilan etmektedir.” denildi.

AÇIKLAMAYI NURCULAR İSTEDİ

Böyle bir açıklama yapmaya kendisine Nur camiasının fertlerinden gelen yoğun talepler üzerine karar verdiğini kaydeden Akgündüz, Bediüzzaman Said Nursi`nin fitnelere karşı uyarılarını aktardığı manifestosunda şu dört maddeyi sıraladı:

OPERASYON İKİNCİ GEZİ OLAYLARIDIR

“1. Son günlerde meydana gelen fitne hareketleri, Türkiye`nin istikrarına yönelik ikinci gezi olaylarıdır. İç ve dış düşmanlarla bilmeden tahribata sebep olan bir kısım ehl-i iman maalesef şerre alet olmaktadırlar.
2. Nur talebeleri, maddi suiistimallere karşı olduğu kadar, iman ve Kur`an hizmetinin suiistimaline de karşıdır. Ancak beraat-i zimmet asıldır kaidesince, yargı ile kesinleşmeden kimseyi itham etmek de doğru değildir.
3. Şahsi menfaatler için umumun milyarlarca maddi zarara ve bedeli tahmin edilemeyecek kadar manevi zararlara maruz kalmasına sebep olmak, vatanın ve milletin aleyhine iftira ve kara propaganda yapmak, Bediüzzaman`ın müsbet hareket düsturlarına kesinlikle muhaliftir.
4. Fitne uykudadır; uyarana lanet olsun hadisi kulaklarımıza bugünlerde küpe olmalıdır.

NURCULAR ADINA GÜLEN CEMAATİNİ UYARDI

Akgündüz manifestosunun devamında Bediüzzaman Said Nursi`nin hayatı boyunca müsbet hareketi tercih ettiğini açıklayarak, son günlerde yoğunlaşan fitne hareketlerine karşı Gülen grubu mensuplarını Nurcular adına uyardı.
Akgündüz daha önce de bir televizyon kanalında Fethullah Gülen`in etrafında ihanet içinde olanların bulunduğunu söylemiş ve ağır eleştirilerde bulunmuştu.

ROTAHABER

Rss
NoktaReklam

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Resim_1413611641
Kobani bahanesiyle sokağa inen PKK yandaşları 4 genci, linç ederek öldürmüştü. İşte o olayın kamera görüntüleri ortaya çıktı. Kurban eti dağıtan 5 genci bir apartmanın 3. katında sıkıştıran PKK’lılar, 4 gence ...
PKK-bir-Musluman-i-daha-katletti
Kobani bahanesiyle tüm Müslümanları hedefine koyan PKK/HDP'li çeteler bir Müslüman'ı daha katletti. VAN –  PKK/HDP’li çetelerin, Kobani bahanesiyle Doğu ve Güneydoğu’nun birçok ilinde eş zamanlı olarak Müslüman Kürtlere yönelik başlatılan saldırılar ...
Resim_1413562925
Suriye’nin Kobani kentinde IŞİD militanlarıyla çatışırken yaralanıp Türkiye’ye gelen ve yüz tarama sistemi ile PKK’nın Diyarbakır bölge sorumlusu ’Sofi’ kod adlı Selahattin Dilek, sorgusundan sonra çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. İfadesinde 24 gün ...
Resim_1413547717
HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin, Kobani olaylarıyla ilgili Türkiye gazetesi yazarlarından Melih Altınok ile yaptığı söyleşiyi aynen sizlerle paylaşıyoruz. HÜDA-PAR Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Sait Şahin dün, ...
Resim_1413537744
Kobani bahanesiyle çıkan olaylarda PKK tarafından katledilen 6 HÜDA PAR`lı gencin gönüllü üyesi olduğu yardım kuruluşu Köy-Der`in, ölen veya cezaevine giren PKK`lıların arkasında kalan yardıma muhtaç ailelere bile yardım ettiği ...
Hizbullah-tabani-ofkeli-seyh-said-serriyeleri-intikam-yemini-etti
Son günlerde PKK / BDP'lı çetelerin Kobani'yi bahane ederek Müslümanlara, Camilere, Kur'an Kurslarına yapmış olduğu saldırılardan dolayı Hizbullah tabanı öfkeli. PKK / BDP'li çetelerin Kobani'yi bahane ederek dindar Kürtlere saldırması, Müslümanları ...
Site içi arama

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.