NoktaReklam
SON DAKİKA

Akgündüz`den Gülen Grubuna Manifesto

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Akgündüz`den Gülen Grubuna Manifesto

Güncel Haberler - 20 Aralık 2013 20:28

Nurcuların önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Nur talebelerinin yoğun talepleri üzerine son günlerde sistematik olarak yapılan fitne operasyonlarına karşı bir manifesto yayınladı ve fitneyi uyandıranları lanetlediklerini açıkladı.

Nurcuların önde gelen isimlerinden ve kanaat önderlerinden Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, son günlerde Gülen hareketi eksenli hükümeti yıpratma operasyonlarına karşı bir manifesto yayınlayarak, Nur talebelerinin hükümete, devlete ve millete karşı kurulan bu tarz komplolara karşı olduklarını ve fitne hareketlerini lanetlediklerini belirtti.

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran ve çokça paylaşılan tarihçi Profesör Ahmet Akgündüz`ün manifestosunda, “Nur talebeleri son günlerde milletimizi ve devletimizi tahribe yönelik fitne hareketlerini lanetlemektedir ve bu tarz hareketlerin Kur`an hizmeti ile alakası olmadığını dünyaya ilan etmektedir.” denildi.

AÇIKLAMAYI NURCULAR İSTEDİ

Böyle bir açıklama yapmaya kendisine Nur camiasının fertlerinden gelen yoğun talepler üzerine karar verdiğini kaydeden Akgündüz, Bediüzzaman Said Nursi`nin fitnelere karşı uyarılarını aktardığı manifestosunda şu dört maddeyi sıraladı:

OPERASYON İKİNCİ GEZİ OLAYLARIDIR

“1. Son günlerde meydana gelen fitne hareketleri, Türkiye`nin istikrarına yönelik ikinci gezi olaylarıdır. İç ve dış düşmanlarla bilmeden tahribata sebep olan bir kısım ehl-i iman maalesef şerre alet olmaktadırlar.
2. Nur talebeleri, maddi suiistimallere karşı olduğu kadar, iman ve Kur`an hizmetinin suiistimaline de karşıdır. Ancak beraat-i zimmet asıldır kaidesince, yargı ile kesinleşmeden kimseyi itham etmek de doğru değildir.
3. Şahsi menfaatler için umumun milyarlarca maddi zarara ve bedeli tahmin edilemeyecek kadar manevi zararlara maruz kalmasına sebep olmak, vatanın ve milletin aleyhine iftira ve kara propaganda yapmak, Bediüzzaman`ın müsbet hareket düsturlarına kesinlikle muhaliftir.
4. Fitne uykudadır; uyarana lanet olsun hadisi kulaklarımıza bugünlerde küpe olmalıdır.

NURCULAR ADINA GÜLEN CEMAATİNİ UYARDI

Akgündüz manifestosunun devamında Bediüzzaman Said Nursi`nin hayatı boyunca müsbet hareketi tercih ettiğini açıklayarak, son günlerde yoğunlaşan fitne hareketlerine karşı Gülen grubu mensuplarını Nurcular adına uyardı.
Akgündüz daha önce de bir televizyon kanalında Fethullah Gülen`in etrafında ihanet içinde olanların bulunduğunu söylemiş ve ağır eleştirilerde bulunmuştu.

ROTAHABER

Rss
NoktaReklam

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Resim_1398081288
DİSK, KESK, TMMOB ve TTB`nin oluşturduğu 1 Mayıs Komitesi, Gezi Parkı merdivenlerinde basın açıklaması yapmak isteyince polis müdahale etti. Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu`nun (DİSK), 1 Mayıs gündemiyle gerçekleştirdiği Marmara Bölge Temsilciler ...
Güzel İnsan Muhammed (Sudan) Abê (r.a)
Allah Azze ve Celle’nin adıyla… İnna lillah we inna ileyhi raciun… Yaralı yüreğimizde kapanmaz bir yara daha açıldı. Bir hasret gülü daha açtı yanık bağrımızda… Ey güzel insan, ayrılık senin için inşallah vuslat oldu, ...
misir-halki-asla-geri-atmayacaktir-150727np
Peygamber Sevdalıları Platformunun düzenlediği Kutlu Doğum etkinliği için Diyarbakır'a gelen Mısır Cemaati İslami Siyasi Kanadı Bina ve Kalkınma Partisi Yüksek Kurulu Daimi Üyesi İslam El Ğamiri, İlke Haber Ajansına konuştu. DİYARBAKIR - Peygamber ...
Resim_1397718871
Başbakan Yardımcısı Atalay, terör örgütüyle yürütülen müzakerelerle ilgili, "Hükümet talimatı veriyor, sorumluluğunu alıyor" dedi. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, MİT Kanunu`nda değişiklik yapan kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu`ndaki görüşmelerinin ikinci bölümü üzerinde ...
gormez-samimiyet-bilginin-uzerine-bina-edilmeli-100906n
Harran Üniversitesi kampusunda düzenlen 'Hz. Peygamber Din ve Samimiyet' adlı konferansa katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, "Samimiyet bilginin üzerine bina edilmeli." dedi. ŞANLIURFA - Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Şanlıurfa’da ...
Resim_1397636758
YSK`nın Cumhurbaşkanlığı seçiminde dijital oy kullanma sisteminin kurulmasına ilişkin herhangi bir çalışmasının bulunmadığı ifade edildi. YSK`nın, Ağustos ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde dijital oy kullanma sisteminin kurulmasına ilişkin herhangi bir proje çalışmasının ...
Site içi arama

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.