NoktaReklam
SON DAKİKA

Akgündüz`den Gülen Grubuna Manifesto

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Akgündüz`den Gülen Grubuna Manifesto

Güncel Haberler - 20 Aralık 2013 20:28

Nurcuların önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Nur talebelerinin yoğun talepleri üzerine son günlerde sistematik olarak yapılan fitne operasyonlarına karşı bir manifesto yayınladı ve fitneyi uyandıranları lanetlediklerini açıkladı.

Nurcuların önde gelen isimlerinden ve kanaat önderlerinden Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, son günlerde Gülen hareketi eksenli hükümeti yıpratma operasyonlarına karşı bir manifesto yayınlayarak, Nur talebelerinin hükümete, devlete ve millete karşı kurulan bu tarz komplolara karşı olduklarını ve fitne hareketlerini lanetlediklerini belirtti.

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran ve çokça paylaşılan tarihçi Profesör Ahmet Akgündüz`ün manifestosunda, “Nur talebeleri son günlerde milletimizi ve devletimizi tahribe yönelik fitne hareketlerini lanetlemektedir ve bu tarz hareketlerin Kur`an hizmeti ile alakası olmadığını dünyaya ilan etmektedir.” denildi.

AÇIKLAMAYI NURCULAR İSTEDİ

Böyle bir açıklama yapmaya kendisine Nur camiasının fertlerinden gelen yoğun talepler üzerine karar verdiğini kaydeden Akgündüz, Bediüzzaman Said Nursi`nin fitnelere karşı uyarılarını aktardığı manifestosunda şu dört maddeyi sıraladı:

OPERASYON İKİNCİ GEZİ OLAYLARIDIR

“1. Son günlerde meydana gelen fitne hareketleri, Türkiye`nin istikrarına yönelik ikinci gezi olaylarıdır. İç ve dış düşmanlarla bilmeden tahribata sebep olan bir kısım ehl-i iman maalesef şerre alet olmaktadırlar.
2. Nur talebeleri, maddi suiistimallere karşı olduğu kadar, iman ve Kur`an hizmetinin suiistimaline de karşıdır. Ancak beraat-i zimmet asıldır kaidesince, yargı ile kesinleşmeden kimseyi itham etmek de doğru değildir.
3. Şahsi menfaatler için umumun milyarlarca maddi zarara ve bedeli tahmin edilemeyecek kadar manevi zararlara maruz kalmasına sebep olmak, vatanın ve milletin aleyhine iftira ve kara propaganda yapmak, Bediüzzaman`ın müsbet hareket düsturlarına kesinlikle muhaliftir.
4. Fitne uykudadır; uyarana lanet olsun hadisi kulaklarımıza bugünlerde küpe olmalıdır.

NURCULAR ADINA GÜLEN CEMAATİNİ UYARDI

Akgündüz manifestosunun devamında Bediüzzaman Said Nursi`nin hayatı boyunca müsbet hareketi tercih ettiğini açıklayarak, son günlerde yoğunlaşan fitne hareketlerine karşı Gülen grubu mensuplarını Nurcular adına uyardı.
Akgündüz daha önce de bir televizyon kanalında Fethullah Gülen`in etrafında ihanet içinde olanların bulunduğunu söylemiş ve ağır eleştirilerde bulunmuştu.

ROTAHABER

Rss
NoktaReklam

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Gun-TV-Muhabirine-YDg-H-gozaltisi
Diyarbakır'da 6-7 Ekim olayları sırasında saldırılara katıldığı ve YDG-H üyesi olduğu iddiasıyla Gün TV'de çalışan bir muhabir gözaltına alındı. DİYARBAKIR - PKK'ye yakınlığı ile bilinen yerel televizyon kanalı Gün TV'nin muhabirlerinden Kübra ...
Resim_1416386938
Cumuhrbaşkanı Erdoğan, Cezayir`e yapacağı resmi zaiyeret öncesi Esenboğa Havalimanı`nda gazetecilere açıklama yapıyor. Erdoğan`ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle; -Dost ve kardeş ülke Cezayir`de ticari ve kültürel konularda anlaşmalar yapacağız. -Daha sonra Ekvador Ginesi`nde olacağız. ...
Vali-PKK-Olaylarina-Mudahale-Etmedigini-Itiraf-Etti
Tanışma amacıyla basınla kahvaltıda bir araya gelen Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, 6-7 Ekim olaylarında yaşananlara polisin müdahale etmesi durumunda şehit verilebileceğini söylemesi şaşkınlıkla karşılandı. DİYARBAKIR  - Kahvaltıda basın mensuplarıyla bir araya ...
Resim_1416302879
Diyanet İşleri Başkanlığı, milyonlarca kişinin kullandığı sosyal ağlarda fotoğraf paylaşmanın dinen uygun olmadığını ve haramdan uzak kalmak için faydalı işlerle uğraşmak gerektiğini açıkladı. Diyanet`in aylık dergisinde, sosyal paylaşım sitelerine yüklenen fotoğraflar ...
Resim_1416292356
Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, TÜYAP Kitap Fuarında kendisine soru yönelten Yeni Akit muhabirine tokat attı. Yeni Akit`ten edinilen bilgiye göre, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı,  TÜYAP ...
Resim_1416044125
Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde düzenlenen operasyonda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi. Hakkari Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Şemdinli ilçesi Korgan köyü Tuğlu mezrasında PKK  faaliyetinin deşifresine yönelik çalışmalar kapsamında bir şahsa ...
Site içi arama

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.