NoktaReklam
SON DAKİKA

Akgündüz`den Gülen Grubuna Manifesto

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Akgündüz`den Gülen Grubuna Manifesto

Güncel Haberler - 20 Aralık 2013 20:28

Nurcuların önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Nur talebelerinin yoğun talepleri üzerine son günlerde sistematik olarak yapılan fitne operasyonlarına karşı bir manifesto yayınladı ve fitneyi uyandıranları lanetlediklerini açıkladı.

Nurcuların önde gelen isimlerinden ve kanaat önderlerinden Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, son günlerde Gülen hareketi eksenli hükümeti yıpratma operasyonlarına karşı bir manifesto yayınlayarak, Nur talebelerinin hükümete, devlete ve millete karşı kurulan bu tarz komplolara karşı olduklarını ve fitne hareketlerini lanetlediklerini belirtti.

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran ve çokça paylaşılan tarihçi Profesör Ahmet Akgündüz`ün manifestosunda, “Nur talebeleri son günlerde milletimizi ve devletimizi tahribe yönelik fitne hareketlerini lanetlemektedir ve bu tarz hareketlerin Kur`an hizmeti ile alakası olmadığını dünyaya ilan etmektedir.” denildi.

AÇIKLAMAYI NURCULAR İSTEDİ

Böyle bir açıklama yapmaya kendisine Nur camiasının fertlerinden gelen yoğun talepler üzerine karar verdiğini kaydeden Akgündüz, Bediüzzaman Said Nursi`nin fitnelere karşı uyarılarını aktardığı manifestosunda şu dört maddeyi sıraladı:

OPERASYON İKİNCİ GEZİ OLAYLARIDIR

“1. Son günlerde meydana gelen fitne hareketleri, Türkiye`nin istikrarına yönelik ikinci gezi olaylarıdır. İç ve dış düşmanlarla bilmeden tahribata sebep olan bir kısım ehl-i iman maalesef şerre alet olmaktadırlar.
2. Nur talebeleri, maddi suiistimallere karşı olduğu kadar, iman ve Kur`an hizmetinin suiistimaline de karşıdır. Ancak beraat-i zimmet asıldır kaidesince, yargı ile kesinleşmeden kimseyi itham etmek de doğru değildir.
3. Şahsi menfaatler için umumun milyarlarca maddi zarara ve bedeli tahmin edilemeyecek kadar manevi zararlara maruz kalmasına sebep olmak, vatanın ve milletin aleyhine iftira ve kara propaganda yapmak, Bediüzzaman`ın müsbet hareket düsturlarına kesinlikle muhaliftir.
4. Fitne uykudadır; uyarana lanet olsun hadisi kulaklarımıza bugünlerde küpe olmalıdır.

NURCULAR ADINA GÜLEN CEMAATİNİ UYARDI

Akgündüz manifestosunun devamında Bediüzzaman Said Nursi`nin hayatı boyunca müsbet hareketi tercih ettiğini açıklayarak, son günlerde yoğunlaşan fitne hareketlerine karşı Gülen grubu mensuplarını Nurcular adına uyardı.
Akgündüz daha önce de bir televizyon kanalında Fethullah Gülen`in etrafında ihanet içinde olanların bulunduğunu söylemiş ve ağır eleştirilerde bulunmuştu.

ROTAHABER

Rss
NoktaReklam

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Gunduz-ortasinda-fuhsa-vatandaslar-tepki-gosterdi
Gaziantep`te Havaalanı yolu üzerinde fuhuş pazarlığı yapılmasına tepki gösteren çevre sakinleri yetkilileri göreve çağırdı. GAZİANTEP - Gaziantep Havaalanı yolu üzerinde güpegündüz yapılan fuhuş pazarlığına vatandaşlar sert tepki gösterdi. Şirinevler ve Perilikaya Mahalle ...
Resim_1414052622
Birgün Gazetesi`nin Bingöl`de Hüda Par üyesine yönelik suikasti saklaması ve Hüda Par`dan yapılan açıklamayı halkı sokağa çağırıyormuş gibi sunması, "Gerçekleri Neden Saklıyorsunuz? Sizin Habercilik Anlayışınıza Tüh Olsun" yorumunu beraberinde getirdi. Hamza ...
Resim_1413968216
Bingöl Karlıova`da bir Hür Dava Partisi (Hüda Par) üyesinin silahlı saldırı sonucu şehit edilmesinin ardından sosyal medyada tepkiler gecikmedi. işte o tepkilerden bazıları...
kur-an-a-ayak-basan-ahlaksizi-buldular
Twitter'da bir 'din düşmanı' kullanıcı Kur'an-ı Kerim'e ayak basma fotoğrafını paylaştı. Savcılık hareketi geçti. Erdoğan davaya dahil oldu! Geçtiğimiz günlerde 'kedibiti' isimli bir twitter kullanıcısı Kur\'an'a ayak basıp fotoğrafını paylaştı. Ankara ...
Sener-i-katleden-PKK-liler-yakalandi
Van`ın Tuşba ilçesinde İslami kimliğinden dolayı PKK`lilerce katledilen M. Latif Şener`in katilleri yakalandı. VAN – 17 Ekim günü Van’ın Tuşba ilçesine bağlı Yalı Mahallesi’nde katledilen M. Latif Şener’in katillerinin yakalandığı açıklandı. ...
Resim_1413915851
AK Parti Aydın Milletvekili Semiha Öyüş, TBMM çalışmalarına başörtülü olarak katılma kararı aldı. AK Parti TBMM Grup Toplantısına ilk kez başörtülü olarak katılan Öyüş, milletvekillerinin ilgi odağı oldu. Çok sayıda kadın ...
Site içi arama

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.